Universitetit të Tiranës i është akorduar nga Komisioni Evropian “Erasmus Charter for Higher Education” (ECHE), e vlefshme deri më 31 Dhjetor 2029 - UNIVERSITETI I TIRANËS

Universitetit të Tiranës i është akorduar nga Komisioni Evropian “Erasmus Charter for Higher Education” (ECHE), e vlefshme deri më 31 Dhjetor 2029 . Ky certifikim është një njohje e rëndësishme që i mundëson universitetit tonë të marrë pjesë në mënyrë të plotë në Programin Erasmus+, duke përfshirë aktivitete të mobilitetit dhe projekte bashkëpunimi ndërkombëtar.
Vlerat dhe përfitimet e “Erasmus Charter for Higher Education” për Universitetin e Tiranës janë:
  • Ndërkombëtarizimi i Arsimit;
  • Rritja e Cilësisë Akademike;
  • Zgjerimi i Mundësive për Studentët dhe Stafin;
  • Promovimi i Diversitetit Kulturor;
  • Zhvillimi i Kapaciteteve Institucionale.
Me këtë certifikim, studentët dhe stafi ynë do të kenë mundësinë të përfitojnë nga një gamë e gjerë e mundësive të mobilitetit ndërkombëtar, duke përfshirë studime dhe trajnime në universitetet partnere në gjithë Evropën.
Për më shumë informacione referojuni link-ut: