Komisioni i Promovimit të Personelit Akademik të UT-së – UNIVERSITETI I TIRANËS

Komisioni i Promovimit të Personelit Akademik të UT-së

Bazuar në lingjin Nr. 80/2015 “Për arsimin e lartë dhe kërkimin shkencor në institucionet e arsimit të lartë  në Republikën e Shqipërisë”, neni 38, pika”1″, neni 44 dhe neni  46; në Statutin e Universitetit të Tiranës, nenet 37,38,40,41,42,43 dhe në procesverbalin e datës 7 dhjetor 2020 të Komisionit të Administrimit të Votimit, Senati Akademik i Universitetit të Tiranës,
VENDOSI
Të zgjedhë anërët e Komisionit të Mbarëvajtjes së Veprimtarisë dhe Marrëdhënieve me Studentët, në Universitetin e Tiranës, si më poshtë:
  • Skënder Kaçupi  Kryetar,  Fakulteti i Drejtësisë.
  • Andromaqi  Haloçi   Fakulteti i Gjuhëve të Huaja
  • Mimoza Gjokutaj      Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë
  • Nikoleta Mita            Fakulteti i Shkencave Sociale
  • Sotiraq Dhamo          Fakulteti i Ekonomisë