Emërohen Dekanët e rinj në Universitetin e Tiranës! - UNIVERSITETI I TIRANËS

Emërohen Dekanët e rinj në Universitetin e Tiranës!

Në sallën e Senatit Akademik të Rektoratit u zhvillua ceremonia e emërimit të Drejtuesëve të rinj të Njësive Kryesore në Universitetin e Tiranës.

Në fjalën e tij, Rektori i UT-së Prof. Dr. Artan Hoxha, përshëndeti Dekanët të cilët përfunduan mandatin e tyre të dytë dhe i falenderoi ata për bashkëpunimin, arritjet e tyre si drejtues dhe kontributin që kanë dhënë për përmirësimin e cilësisë së arsimit të lartë. Gjithashtu, Prof. Hoxha i uroi suksese Dekaneve të rikonfirmuar dhe atyre të rinj si dhe i ftoi ata që të vazhdojnë frymën e bashkëpunimit të trashëguar nga paraardhësit e tyre pasi ky 4-vjeçar do të jetë edhe më i vështirë e plot sfida.

Falë përkushtimit, cilësisë së lidershipit në të gjitha njësitë përbërëse, si dhe kulturës së të punuarit së bashku, Universiteti i Tiranës është lider jo sepse ka emrin por sepse ka përmbajtjen për të përballuar sfidat që ky të jetë një 4-vjeçar i suksesshëm.

Fakulteti i Drejtësisë: Prof. Dr. Dorina Hoxha

Fakulteti i Ekonomisë: Prof. Asoc. Dr. Bernard Dosti