Ceremonia e dhënies së Certifikatave, Instituti Konfuci – Universiteti i Tiranës

Ditën e Martë, dt. 10 qershor 2014, ora 11:00, tek Salla e Senatit (Rektorat, Universiteti i Tiranës) Instituti Konfuci i Universitetit të Tiranës, organizoi Ceremoninë e dhënies së Certifikatave. Grupi i parë i studentëve që kanë përfunduar me sukses kursin e gjuhës kineze patën mundësi të marrin certifikatat e nivelit të parë të gjuhës kineze.
Të pranishëm në aktivitet ishin zv/Ambasadorja e Ambasadës së Republikës Popullore të Kinës në Shqipëri Znj.Hua Yafang, Rektori i Universitetit të Tiranës, Prof.Dr Dhori Kule, dekan të fakulteteve, përfaqësues të universiteteve publike dhe private, student dhe të ftuar të tjerë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *