Universiteti i Tuscia në Itali na informon se ka hapur thirrjen në kuadër të programit ‘SeedTalent’ UNITUS. - UNIVERSITETI I TIRANËS

Programi ‘SeedTalent’ UNITUS Grants është një mundësi që siguron financim për bashkëpunëtorët e kërkimit post-doktoral për kryerjen e kërkimeve në Universitetin e Tuscia.

Programi aktual i drejtohet kërkuesve post-doktoral për të thelluar ekspertizën e tyre, për të fituar aftësi të reja dhe për të mbështetur zhvillimin e një projekti kërkimor në cilindo nga Departamentet ose Qendrat Kërkimore në UNITUS.

Aplikantët duhet të plotësojnë dhe dorëzojnë formularin e aplikimit online dhe të gjitha materialet e kërkuara të pranimit deri më datë 04 Tetor 2021, në orën 11:59 pasdite (CEST).

Për më shumë informacion referohuni linkut:

Për më shumë informacion mund të kontaktoni adresën e-mail: ricerca@unitus.it